Az ország legjobb nyolc csapata között 2018.12.04. 00:00

U14 I. osztályú csapatunk már biztos továbbjutó a felsőházi rájátszásba.

Az ország legjobb nyolc csapata között

Bakonyiné Sütő Diána tanítványai az utolsó alapszakaszban megrendezett forduló eredményeitől függetlenül már biztosan a felsőházi rájátszásban folytathatják a bajnokság küzdelmeit a tavaszi szezonban!
    A hétvégi forduló tétje nem más volt, mint a továbbjutás. Soros ellenfeleink az Angyalföldi Sportiskola, és a Siófok KTC Kft voltak a szombathelyi forduló során. Mindkét ellenlábasunkkal találkoztunk már a bajnokság korábbi szakaszában, s magabiztosan le is győztük őket. Ezúttal talán nagyobb izgalommal tekintettek játékosaink az összecsapásokra, ám a mérkőzések eredményein ez nem tükröződik vissza.

Elsőként az Angyalföldi Sportiskola csapata ellen futottak ki lányaink a pályra, s jelezték már az első félidőben, hogy ők bizony a győzelemért utaztak ennyit. A félidőben még csak 3 gólos volt az előny, ám a második játékrészt rögtön egy 5-0 -ás vágtával kezdték, ezzel szinte sokkolva ellenfelüket. A 40 perc játékidő alatt összesen 12 gólt kaptak, ami szintén megsüvegelendő teljesítmény. A végeredmény 21-12 -es, igen magabitos siker lett.

Egy rövid pihenő után már érkezett is a második mérkőzés a Siófok KTC Kft ellenében. A lányok ott folytatták, ahol az előző mérkőzésen abbahagyták. 4-0 -át mutatott az eredményjelző a javunkra 3 percnyi játékot követően. Ugyan ellenfelünk a félidő felénél még felzárkózott egy találatra, ez fel is őrölte őket. Innentől kezdve újra a mi akaratunk érvényesült a pályán, s a magabiztos vezetést az összecsapás egésze alatt megtartva gyűjtötték be a lányok a győzelmet (19-25), s tették ezzel biztossá a továbbjutásukat!