Nagyot küzdve 2019.04.10. 00:00

U14 I. osztályú gárdánk a Dél-Alföld felé vette az irányt.

Nagyot küzdve

Bakonyiné Sütő Diána tanítványai a felsőház negyedik fordulóján léptek pályára, a jól megszokott rendben, azaz két mérkőzést játszottak le a soros játéknapon. Elsőként azzal a Dunaújvárosi KKA -val csaptak össze, amely az előző játéknapon a Győri ETO KC csapatát is két vállra fektette, így a kezdés nem ígérkezett könnyűnek. Nem is lett az! Az összecsapás első pár percében keresték önmagukat a lányok, talán a hosszú utazás is a lábakban volt még. Ellenfelünk nem volt rest, rögvest ki is használta a helyzetet. 1-3 állt az eredményjelzőn a DKKA javára. Ezután kezdtünk éledezni, megérkezni a mérkőzésbe, aminek meg is lett a hatása, előbb egyenlítettünk, majd a vezetést is átvettük, melyet a szünetig, sőt, a lefújás pillanatáig már ki sem adtunk a kezünkből. Fokozatosan növelve előnyünket, magabiztosan kézilabdázva gyűjtöttük be a két pontot, s ezzel együtt második sikerünket a felsőházi rájátszás során.

A második mérkőzésen a bajnokság második helyén tanyázó FTC KN Kft-vel néztünk farkasszemet. A kezdő sípszó elhangzását követően szinte lemásoltuk az előző mérkőzést, s 3 találatnyi előnyt adtunk ellenfelünk kezébe. Innen még sikerült a felzárkózás egy gólra, azonban utolérnünk nem sikerült a budapesti gárdát, ami meg is bosszulta magát. A félidő végi hibák után újra 4 gólosra duzzadt a Fradi előnye. Nem ijedtek meg azonban lányaink, így a második játékrész során nem csak utolértük ellenfelünk, de át is vettük tőlük a vezetést, ekkor 21-20 állt az eredményjelzőn. Érkezett is az időkérés Pádár Ildikó részéről, ám továbbra sem hagytuk, hogy rendezzék soraikat. A végjátékba fej-fej mellett érkezett meg a két gárda, amit sajnos mi bírtunk rosszabbul idegekkel, ráadásul egy kétperces kiállítás is becsúszott, így egy igen változatos, és a végletekig izgalmas mérkőzésen maradtunk alul két találattal.