Nem az eredmény volt a fontos – de azért nyertünk 2020.01.08. 00:00

Felnőtt csapatunk lejátszotta első felkészülési mérkőzését, amelyen hatgólos győzelmet arattunk a horvát élvonalban szereplő ZRK Osijek ellen.

Nem az eredmény volt a fontos – de azért nyertünk

A gólszerzéssel nem álltunk hadilábon ezen a mérkőzésen, az első félidőben tizennyolcszor találtunk ellenfelünk kapujába. A szünet után sem lassítottunk, s bár értelemszerűen közel sem vagyunk csúcsformában, a harmincöt dobott gólra nem lehet panaszunk – sajnos eközben az ellenfél is sokszor volt eredményes. A győzelem végül a miénk lett, 35-29-re vertük az eszékieket.

Kovács Tamás: – Kiválóan szolgálta felkészülésünket ez a mérkőzés. Futásteljesítményben negyvenöt–ötven percen át voltunk jók. Az alapjátékokat akartuk játszani, ami dicséretes, ugyanakkor még nem vagyunk elég agresszívak a támadásokban. A visszafutásunk elfogadható volt, a védekezésen azonban még komoly javítanivalónk van. Egy hét múlva újra egy horvát ellenfelet fogadunk, előrelépést szeretnék látni.

Kozármisleny SE – ŽRK Osijek 35-29 (18-16)
    Női felkészülési kézilabda mérkőzés.
    Kozármisleny SE: Vig – Grénus 4, Szemmelrock 7, Halász, Klein-Gulya 1, Polics 5, Schäffer 4. Csere: Radochay (kapus), Németh (kapus), Leitner 5, Hosszu 4, Markovics 2, Linder 2, Kozsán 1, Réti, Kovács V.
    Vezetőedző: Kovács Tamás.

Az eredmény alakulása. 11. perc: 7-7, 20. perc: 14-12, 36. perc: 20-18, 45. perc: 27-22, 56. perc: 30-28.

Hétméteresek: 5/4, ill. 2/1.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.