Nem sziporkáztunk, de győztünk 2018.12.08. 00:00

Döcögött a szekér, csapatunk nem játszott jól, inkább csak erőlködött, de így is megszerezte a két pontot idei utolsó bajnokiján – ez volt a legfontosabb.

Nem sziporkáztunk, de győztünk
    Ezúttal is szépen megtelt a lelátó, és szurkolóink megadták az alaphangulatot. Ennek ellenére csapatunk nem igazán tudott felgyorsulni. A dunaújvárosi nyitott védelmet nehezen tudták feltörni Polcsiék, de szerencsére Halász többször is jó megoldást választott, és hol góljával, hol egy hetes kiharcolásával, vagy éppen egy gólpasszával tartotta életben csapatunkat. A védekezésünk rendben volt, de a kapuban Gadányi ezúttal nem tudott annyit hozzátenni, mint szokott. Bár egy hetest és két ziccert is hárított, az átlövések védésével és az indításokkal most hadilábon állt. A félidőben így 12-12-es döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.
    A második félidő eleje hasonlított az elsőben látottakra. Nyögvenyelős támadások és jó védekezés, de egy-egy hiba mindig becsúszott, így folyamatosan futni kellett az eredmény után. A fordulat a 39. percben jött el: ekkor Gadányit Radochay váltotta a kapuban, és sikerült a kétgólos hátrányból egygólos előnyt kiharcolni. Jött is a vendég időkérés, de ezúttal ez a mienknek jött jól. A 46. percre sikerült négygólos előnyt szerezni, ami leginkább a jó védekezésnek és kapusteljesítménynek, valamint a rendezetlen védelem elleni pontos támadójátéknak volt köszönhető. Nem sziporkázott a csapatunk, de mindig volt valaki, aki hozzá tudott tenni, így ha nehezen is, de megérdemelten tartottuk itthon a két pontot.

– Nagyon év végi meccs volt. Fásultak és lassúak voltunk, de győztünk, és most ez volt a legfontosabb. Boldog Karácsonyt mindenkinek – fogalmazott vezetőedzőnk, Kovács Tamás.

Kozármisleny SE – DKKA U19 28-24 (12-12)
    Női kézilabda NB I. B, Nyugati csoport.
    Kozármisleny SE: Gadányi – Tóth, Palotás 5, HALÁSZ 2, Ragoncsa 1, Polics 4, MARKOVICS 6. Csere: Radochay (kapus), GULYA 3, Szemmelrock 3, Grénus 3, Péter P. 1, Réb, Linder.
    Vezetőedző: Kovács Tamás.

Az eredmény alakulása. 9. perc: 4-3, 16. perc: 5-6, 23. perc: 9-8, 27. perc: 10-12, 33. perc: 13-15, 39. perc: 15-17, 42. perc: 18-17, 46. perc: 23-19, 52. perc: 25-22, 58. perc: 27-22.
    Hétméteresek: 6/4, ill. 5/4.
    Kiállítások: 0, ill. 6 perc.